Pokoje Gościnne Bedroom

10 powodów dla których warto przyjechać do Łeby

Utworzono: 04-01-2023

Przenieśmy się na chwilę myślami na urlop nad polskim morzem. Jeżeli zastanawiacie się gdzie spędzić wakacje nad morzem lub co można robić w Łebie to przychodzimy z odpowiedzią dlaczego powinniście zaplanować urlop z dziećmi właśnie w Łebie

Oto 10 powodów, dla których warto spędzić rodzinne wakacje w Łebie.

1. Morze

Najważniejszy powód. Niebieska głębia morza, szumiące fale i nieskończony horyzont. Piękny widok, który koi zmysły i pomaga ładować baterie. Nawet jeżeli nie planujecie zażywać morskich kąpieli, to już sam spacer brzegiem morza czy posiedzenie na plaży gwarantuje odpoczynek.

2. Piaszczyste plaże

Białe, czyste i szerokie. Idealne do całodziennego plażowania - wystarczy zabrać koc, koszyk z jedzeniem i oczywiście całą rodzinę. Ile atrakcji może dostarczyć dzieciakom budowanie zamków, fortów i lepienie babek z piasku. Może dlatego, tylu z naszych Gości wraca co roku do Łeby mówiąc, że najpiękniejsze plaże w Polsce są właśnie w Łebie.

3. Ruchome wydmy

Wydmy w Łebie są jednymi z najpopularniejszych wydm ruchomych w Polsce. Znajdują się one w Słowińskim Parku Narodowym. Na pewno powinniście poświęcić jeden dzień na zwiedzanie wydm - jest to obowiązkowa rzecz do zobaczenia podczas wakacji w Łebie. Więcej o zorganizowaniu wycieczki na wydmy, jak dojechać do Rabki napiszemy w kolejnym wpisie. Na wydmy natomiast najłatwiej dostaniecie się rowerem, dlatego przygotowaliśmy dla Was bezpłatne rowery.

4. Bliskość natury

Tego na pewno nie można odmówić Łebie. Położona nad morzem, otoczona z dwóch stron jeziorami - Łebsko oraz Sarbsko. Raj dla amatorów spacerów po lesie oraz grzybiarzy. Pośród bukowych i sosnowych lasów, których olejki eteryczne gwarantują aromaterapie już od samego wejścia do lasu (w sam raz dla osób z dolegliwościami górnych dróg oddechowych). Jeżeli ktoś szuka wakacji nad morzem i jeziorem - z pewnością się tutaj odnajdzie.

5. Cisza i spokój

Czy da się znaleźć spokój w Łebie? Oczywiście, że się da. Jeżeli przyjedziecie w czerwcu lub we wrześniu - wtedy w miejscowościach nadmorskich jest mało ludzi, pogoda potrafi być piękniejsza niż w lipcu i sierpniu, plaże niezatłoczone, a ceny niższe. Również w trakcie wakacji można odnaleźć ciszę i spokój. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.

6. Atrakcje dla dzieci

Gdzie najlepiej spędzić wakacje nad morzem z dziećmi? Właśnie w Łebie. Z doświadczenia naszych Gości wiemy, że już sama plaża dostarcza dzieciakom mnóstwo radości. Poza tym w sezonie dla rodzin z dziećmi w Łebie otwarte jest bardzo dużo atrakcji - Park Dinozaurów, Sea Park. Poza tym, po całym dniu plażowania, z dziećmi można odpocząć również u nas - dla dzieci przygotowaliśmy plac zabaw. Dzięki temu rodzice mogą wypocząć, a dzieci oddać się zabawie.

7. Rybka nad morzem

Jeden z ważniejszych powodów przyjazdu do Łeby (oprócz morza oczywiście), o którym mówią nam nasi Goście w pierwszym dniu przyjazdu. Oraz jedno z pierwszych pytań podczas rozmów z naszymi Gośćmi - gdzie zjeść najlepszą rybę nad morzem.

8. Zachody i wschody słońca

Piękne zachody i wschody słońca nad morzem to jeden z najbardziej pocztówkowych widoków. Warto chociaż raz wybrać się na zachód słońca, żeby poobserwować zmieniające się kolory nieba i wody. I koniecznie zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę - żeby mieć co wspominać w zimie :)

9. Port rybacki

W sam raz na długi spacer po Łebie. Z deptaku Kościuszki schodzimy wprost do portu, który doprowadzi nas do samej plaży. Po drodze możemy obejrzeć kutry, statki. Przy odrobinie szczęścia w porannych godzinach możemy spotkać rybaków wracających z połowów na morzu.

10. Czyste powietrze

Dużo teraz słyszy się o czystym powietrzu i jak bardzo brakuje go w większych miejscowościach. Nad morzem na pewno znajdziecie zarówno czyste powietrze jak i jod. Ten drugi, w szczególności polecany dla osób z chorobami tarczycy. Poza tym, morskie powietrze oczyszcza i nawilża drogi oddechowe. Polecane jest dla absolutnie każdego!

 

To jak? Dacie się skusić na wakacje w Łebie?

 

10 powodów dla których warto przyjechać do Łeby
10 powodów dla których warto przyjechać do Łeby

Przejdź do góry strony